pl
  • 15 lipca 2024 7:15

Jaki piec na pellet wybrać


Ile wiesz o piecykach na pellet?

Zanim zaczniesz szukać odpowiedniego pieca na pellet, ważne jest, aby zrozumieć, jak one działają. Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, że piecyki na pelety używają pelet jako paliwa. Piece na pelety nie są tym samym co piece na drewno, choć często są ze sobą mylone. Piece na drewno spalają drewno jako paliwo, podczas gdy piece na pelety spalają pelety, które są wykonane z wiórów drzewnych. Prawda jest taka, że nie ma czegoś takiego jak "przyjazna dla środowiska" opcja ogrzewania domu. Emisja dwutlenku węgla podczas spalania peletów, gazu ziemnego, propanu i innych form biomasy nie różni się od tej, która powstaje podczas spalania paliw kopalnych, takich jak olej czy węgiel. Jedyna różnica polega na tym, że biomasa jest odnawialnym źródłem energii, w przeciwieństwie do paliw kopalnych. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać używając peletów drzewnych jako paliwa. - Pelety drzewne są produkowane z wiórów i trocin drzewnych. Nie są one wykonane z całych kawałków drewna. Oznacza to, że w peletach nie zobaczysz kory ani sęków. - Istnieje ogromne zróżnicowanie w jakości pelletu drzewnego dostępnego na rynku. Wszystko zależy od rodzaju drzew użytych do ich stworzenia. - Pelety drzewne są odnawialnym źródłem energii, ale tylko wtedy, gdy są produkowane z wiórów z drzew, które i tak są wykorzystywane do innych celów.

 

Jaki piec na pellet wybrać

Istnieje wiele różnych rodzajów piecyków na pellet. Jeśli chodzi o wybór jednego z nich, ważne jest, aby określić, jaki rodzaj paliwa masz do dyspozycji i jak długo będziesz go używać. Jeśli posiadasz istniejące źródła paliwa, z których zamierzasz nadal korzystać, możesz zdecydować się na piec na pellet z możliwością spalania dwóch paliw. Pozwoli to na jednoczesne spalanie pelletu i innego źródła paliwa. Rozmiar pieca to kolejna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze pieca na pellet. Wielkość pieca określa, ile paliwa może pomieścić w danym momencie. Należy również wziąć pod uwagę wielkość domu. Jeśli ogrzewasz duży dom, będziesz potrzebował większego pieca na pellet, aby zapewnić wystarczającą ilość ciepła. Im więcej energii zużywasz, tym wyższe będą Twoje rachunki za ogrzewanie. Pomocna może być rozmowa z profesjonalistą przed podjęciem ostatecznej decyzji o rodzaju pieca do zakupu. Profesjonalista może pomóc Ci określić najlepszy wybór w oparciu o Twoją obecną sytuację.

 

Rodzaje piecyków na pelet

Istnieje kilka różnych typów piecyków na pelet. Możesz wybrać piec na pellet opalany bezpośrednio, piec na pellet opalany pośrednio lub model hybrydowy. Należy pamiętać, że nie wszystkie rodzaje pieców mogą być używane z wszystkimi rodzajami pelletu. Piec opalany bezpośrednio spala pellet wewnątrz jednostki grzewczej. Jest on najlepszy dla mniejszych domów i może być używany z każdym rodzajem pelletu. Piec z palnikiem pośrednim posiada kanał powietrza do spalania i komorę spalania. Ten typ pieca jest najlepszy dla dużych domów i może być używany z każdym rodzajem pelletu. Piec hybrydowy jest połączeniem pieca bezpośredniego i pieca pośredniego. Wykorzystuje on kanał powietrza do spalania i komorę spalania. Jest najlepszy dla dużych domów i może być używany z każdym rodzajem pelletu.

 

Jaki piec na pelet polecacie

Red Selecta Q to świetny wybór dla tych, którzy chcą kupić swój pierwszy piecyk na pellet. Jest niedrogi, łatwy w obsłudze i ma atrakcyjny wygląd, który pasuje do każdego domu. Red Selecta Q pali do 12 godzin na niskim ustawieniu, co czyni go idealnym na dłuższe okresy czasu, gdy Twój dom nie jest tak intensywnie użytkowany. Średnia cena za ten konkretny model to 450 dolarów. Red Selecta Q posiada 12-godzinny automatyczny wyłącznik, który może być również wyłączony ręcznie w sytuacji awaryjnej. Piec SlimKo to kolejny solidny wybór dla kupujących piec na pelet po raz pierwszy. Jest nieco droższy niż Red Selecta Q , ale posiada kilka dodatkowych funkcji, które są warte dodatkowej gotówki. Kostrzewa Mini Bio NE pali do 15 godzin na niskich ustawieniach, co czyni go idealnym dla dłuższych okresów czasu, gdy twój dom nie jest używany tak często. Model ten posiada cyfrowy termostat, który pozwala ustawić temperaturę i zobaczyć, jaka jest aktualna temperatura wewnątrz domu. Model ten posiada automatyczny wyłącznik, który można wyłączyć ręcznie w sytuacji awaryjnej.

 

Zalecane marki i modele.

Red Selecta Q posiada wszystkie cechy, których szukałbyś w pierwszym piecyku na pellet. Jest to model w rozsądnej cenie, który działa wyjątkowo dobrze i jest objęty roczną gwarancją. Model ten spala do 12 godzin na niskim ustawieniu, co czyni go idealnym na dłuższe okresy czasu, kiedy Twój dom nie jest tak mocno eksploatowany. Średnia cena za ten konkretny model to 450 dolarów. Red Selecta Q ma 12-godzinny automatyczny wyłącznik, który może być również wyłączony ręcznie w sytuacji awaryjnej. Kostrzewa Mini Bio NE ma wszystkie cechy, których można szukać w piecu na pelet. Posiada cyfrowy termostat, który pozwala ustawić temperaturę i zobaczyć, jaka jest aktualna temperatura wewnątrz domu. Model ten posiada automatyczny wyłącznik, który można wyłączyć ręcznie w sytuacji awaryjnej. Model ten spala do 15 godzin na niskim ustawieniu, dzięki czemu jest idealny na dłuższe okresy czasu, gdy Twój dom nie jest używany tak często. Średnia cena za ten konkretny model to 599 dolarów.

 

Gdzie znaleźć najlepsze piecyki na pelet?

Zakup swojego pierwszego pieca na pelet może być zniechęcającym zadaniem. Łatwo może być przytłoczony przez wszystkie różne opcje i skończyć podejmując decyzję, która jest mniej niż idealna. Jeśli nie jesteś pewien, który model jest dla Ciebie najlepszy, warto porozmawiać z profesjonalistą przed podjęciem ostatecznej decyzji. Profesjonalista Eko 2020 może pomóc Ci określić najlepszy wybór w oparciu o Twoją obecną sytuację.